Go to top

HAPPINESS OF GOLD HEART

chovateľská stanica zlatých retrieverov

O nás

Naša chovateľská stanica bola registrovaná 13.12.2017 pod číslom FCI 240/17.

   Sme trojčlenná rodina. Po presťahovaní sa do rodinného domu sme si, ako sa patrí, zadovážili nášho prvého psíka Ejmi. Ejmi bola náš splnený sen. Krásny zlatý retriever s výbornou povahou je našim spolupútnikom životom už 12 rokov. V čase keď sme si Ejmi kupovali, nemali sme nikoho, kto by nás poučil o tom akú starostlivosť zlatý retriever potrebuje. Spoločne s Ejuškou a našou intuíciou sa nám podarilo spolunažívať si v zdraví a pokoji spoločne. Ako Ejmi pomaličky starla a začala mať menšie zdravotné problémy, čoraz častejšie sme si uvedomili, že si život v dome s prázdnym a tichým dvorom nevieme predstaviť. Začali sme uvažovať o kúpe šteniatka.
   Prešli sme veľmi poučnou cestou, kde sme sa od našej chovateľky dozvedeli dôležité informácie o zdraví a povahe zlatého retrievera. Vďaka jej odbornému, profesionálnemu a priateľskému prístupu sme pochopili význam poznania pôvodu a predkov našich psíkov, ich povahu, zdravie a pracovné kvality. Teraz už vieme, že iba jedince spĺňajúce štandardy plemena môžu byť zaradené do chovu a prispievať tak k zachovaniu typických čŕt tohto plemena.
   Po tomto poznaní sme si z chovnej stanice Gold heart priviezli 10.7. 2016 našu prvú fenku Molly, ktorá priniesla do našich životov neskutočné množstvo energie, radosti a zábavy. Molly je nádherná, výstavne aj pracovne mimoriadne úspešná, a otočila náš život tým správnym smerom.
   Presne 13.4.2017 nám pribudli, znova z chovnej stanice Gold heart, dve rozkošné sestričky Miuška a Zoe. Mia je mimoriadne pracovne nadaná, miluje pohyb, akciu, aportovanie a Zoe nastupuje kariéru výstavnej šampiónky, pričom prácu tiež zvláda „ľavou zadnou labkou.“ V súčasnosti nám po dvore behajú štyri krásne, šťastné a veselé psie víly, ktoré sú plnohodnotnou súčasťou našej rodiny. Naše baby nás učia všetko, čo potrebujeme vedieť. Že je v poriadku niekedy iba jesť a spať. Keď spadneme, vstať, oprášiť sa ísť ďalej. Byť odvážni, učiť sa nové veci bez ohľadu na svoj vek. Nájsť si nových priateľov a chňapnúť po svojich snoch. Keď sa milovaní vrátia domov, bežať im v ústrety a tešiť sa z ich príchodu. Že na konci dňa je najkrajšie túliť sa k sebe bez ohľadu na to, čo sa stalo. Že každý deň je novým dňom a treba byť šťastní.
   Cieľom našej chovnej stanice je odchovať 100% zdravé šteniatka a ich budúcim majiteľom poskytnúť takých chovateľský servis, na aký sme mali šťastie my. Naša materská chovná stanica Gold heart stojí pri štarte našej výstavnej a chovateľskej kariéry a naša sesterská chovná stanica Moravia Gold heart je dôkazom, že sa to správnym prístupom dá dosiahnuť.
Happiness of Gold heart